Święta Rodzino, módl się za nami!

Święta Rodzino, módl się za nami!


To co dzieje się od kilku dni w mediach, a dotyczy byłego już pracownika Kongregacji Nauki Wiary, napawa mnie smutkiem.

Kiedy pisałem kilka dni temu komentarz dotyczący autorytetu, nie spodziewałem się co wydarzy się w ciągu niespełna 24 godzin.

Sytuacja jest trudna, bolesna i niezrozumiała. Ale czy to nie jest tak, że nasze oczy w tych dniach właśnie nie powinny być skierowane na sytuacje patologiczne?

Przecież Synod o rodzinie ma na celu odkryć piękno rodziny na nowo, pokazać jak Ewangelia ma być głoszona rodzinom i przez rodziny, jak osiągać zbawienie w rodzinie.

Kiedy czytałem różne komentarze, kiedy usłyszałem, że to dzisiaj ma odbyć się konferencja prasowa, pomyślałem - a może nie warto komentować, wchodzić w dyskusję? Bo przecież nie ma ani z kim, ani o czym dyskutować. Tradycja mówi o temacie jasno, Biblia też. Zresztą ów były pracownik jawnie złamał przyrzeczenie celibatu oraz złamał przysięgę, która złożył podejmując pracę w kongregacji. To,z kim ją złamał, jest drugorzędne.

Za kilka dni będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II Patron Rodziny". To świetna okazja, aby poczytać, posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia Święty. Warto sięgnąć do Katechizmu Kościoła Katolickiego, encyklik papieskich. To on ma rację -  nie pogubiony, zakręcony i głoszący herezję (tak, herezję, bo przecież jawnie wyrzeka się nauczania Kościoła o rodzinie)

W tych dniach módlmy się też za Synod - na pewno modlitwy potrzeba.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. W Liście do Galatów, w 5 rozdziale, werset 10b znajdujemy takie słowa "A na tym, który sieje miedzy wami zamęt, zaciąży wyrok potępienia, kimkolwiek by on był". Mocne i bardzo konkretne słowo św. Pawła. Zamęt jest wielkim wrogiem jedności, budzi niepokój, podważa zaufanie. Trzeba uważać, aby nie dać się zwieść. Łamiący głos, emocje, muzyka. Takie są filmiki promujące grzech, tłumaczące grzesznika. Ale Prawda jest tylko jedna. A zły duch lubi się sprzedawać w ładnym opakowaniu.


Św. Rodzino z Nazaretu, módl się za nami!

P.S. Polecam wypowiedź na temat Synodu Ks. Abp Henryka Hosera SAC. Mój ulubiony cytat z filmiku - "żeby drzewo nie przysłoniło lasu"